Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Chiajna - Dinamo 0-0

Chiajna - Dinamo 0-0

22 Aug 2014   •   21:08

Concordia Chiajna a remizat pe teren propriu cu Dinamo Bucureşti, scor 0-0, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal.

Gazdele nu au reuşit să profite în ultimul sfert de oră de avantajul omului în plus, după ce Valentin Lazăr a fost eliminat pentru o intrare dură.

Partida a fost întreruptă în minutul 90+4, din cauza scandărilor fanilor dinamovişti. Jocul s-a reluat după o scurtă întrerupere, iar arbitrul Istvan Kovacs a fluierat finalul partidei. Kovacs l-a trimis în tribune pe antrenorul oaspeţilor, Flavius Stoican.

După acest rezultat, Dinamo are 9 puncte şi rămâne neînvinsă în actuala ediţie a Ligii I, în timp ce Concordia a strâns 4 puncte, având o singură victorie. Dinamo înscrisese de fiecare dată în primele patru etape.