Jurnalul.ro Sport eXtrasport Cătălina Ponor a câștigat a treia medalie la Cupa Mondială de la Doha

Cătălina Ponor a câștigat a treia medalie la Cupa Mondială de la Doha

25 Mar 2017   •   19:54

Sportiva română Cătălina Ponor a obţinut, sâmbătă, medalia de argint la bârnă, în concursul de Cupă Mondială la gimnastică artistică de la Doha (Qatar).

În finala care a avut loc la Aspire Dome din Doha, Cătălina Ponor a primit nota 13,900. Pe primul loc s-a clasat Liu Tingting, din China, cu 14,466, iar pe trei s-a situat o altă gimnastă din China, Luo Huan, cu 13,700.

Săptămâna trecută Cătălina Ponor a câştigat finalele de la bârnă şi sol, la concursul de Cupă Mondială la gimnastică artistică de la Baku (Azerbaidjan), amintește Agerpres.