Jurnalul.ro Sport eXtrasport Vedetele ATP, meci de fotbal umanitar pentru Japonia

Vedetele ATP, meci de fotbal umanitar pentru Japonia

24 Mar 2011   •   13:23
Sursa foto: /AFP

Mai mulţi jucători de tenis au disputat, miercuri, la Miami, un meci de fotbal împotriva echipei Fort Lauderdale Strikers, din a doua ligă nord-americană, care a avut ca scop strângerea de fonduri pentru victimele seismului din Japonia.

Din echipa starurilor ATP au făcut parte, printre alţii, Rafael Nadal, Novak Djokovic, Marcos Baghdatis, Andy Murray, Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga, Rafael Nadal, David Ferrer şi Fernando Verdasco. Tenismanii au pierdut cu 4-2, golurile lor fiind marcate de Baghdatis şi de Murray. Partida s-a disputat sub forma a două reprize a cîte 20 de minute.