Jurnalul.ro Sport Fotbal intern ACS Poli Timişoara - FCSB 0-1. Gnohere a fost decisiv

ACS Poli Timişoara - FCSB 0-1. Gnohere a fost decisiv

21 Iul 2017   •   23:06
Sursa foto: Ohmega1982/Getty Images/iStockphoto

Echipa FCSB a învins-o pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 1-0 (0-0), vineri, în deplasare, într-un meci din etapa a 2-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul francez Eddy Harlem Gnohere (63), la doar patru minute de la introducerea sa pe teren.

Poli a jucat a doua repriză în zece oameni, după ce Alexandru Munteanu a fost eliminat în minutul 45+1, în urma unei intrări brutale la Junior Morais.

La meci au asistat circa 20.000 de spectatori.

FCSB a reuşit a doua sa victorie consecutivă în campionat.

ACS Poli Timişoara - FCSB 0-1 (0-0), Stadion ''Dan Păltinişanu'' - Timişoara
A marcat: Eddy Harlem Gnohere (63).
Cartonaş roşu: Alexandru Munteanu (ACS Poli, 45+1).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF