Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj este din nou lider în Liga 1

CFR Cluj este din nou lider în Liga 1

20 Noi 2017   •   07:05

CFR Cluj a revenit pe primul loc în clasamentul Ligii I de fotbal, după ce a învins-o pe Dinamo cu scorul de 2-0 (0-0), duminică seara, la Bucureşti, în etapa a 18-a.

CFR a tranşat disputat în primele zece minute ale reprizei secunde, când au marcat francezul Billel Omrani (49), din pasa lui Ciprian Deac, şi argentinianul Juan Emanuel Culio (55 - penalty), după un fault comis de Maxi Oliva la Deac.

Dinamo a avut ocazii bune de gol prin Ionuţ Nedelcearu (18), Paul Anton (43, 63, 64), în timp ce clujenii au avut o bară, în min. 32 (Ovidiu Hoban), şi o situaţie bună, ratată de Omrani (76).

Dinamo, care riscă să rateze play-off-ul, este la al doilea eşec consecutiv acasă, după 0-4 cu FC Viitorul.

CFR are două victorii şi un egal în ultimele trei etape, în care nu a primit gol.

În tur, CFR Cluj s-a impus cu 1-0.

FC Dinamo Bucureşti - CFR 1907 Cluj 0-2 (0-0), stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Billel Omrani (49), Juan Emanuel Culio (55 - penalty).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF