Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CSM Poli Iași - FC Voluntari 1-2

CSM Poli Iași - FC Voluntari 1-2

23 Oct 2016   •   20:45
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

FC Voluntari a învins-o în deplasare pe CSM Poli Iași cu scorul de 2-1 (2-0), într-un meci disputat duminică în etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

FC Voluntari a marcat de două ori în două minute, prin Bălan, din lovitură liberă (minutul 33), și Căpățână, din propria jumătate de teren, după o degajare slabă a portarului gazdelor, Grahovac, care ieșise mult din poartă (34). Grahovac a fost înlocuit la pauză.

Golul gazdelor a fost înscris în al șaselea minut de prelungire de Piccioni.

Echipa ilfoveană a acumulat 15 puncte și a urcat o poziție, ajungând pe locul 9.

Învinsă în ultimele patru meciuri de campionat, în care a marcat un singur gol, formația ieșeană este pe locul 11, cu 12 puncte.

CSM Poli Iași — FC Voluntari 1-2 (0-2), Stadion "Emil Alexandrescu" — Iași
Au marcat: Gianmarco Piccioni (90+6), respectiv Adrian Bălan (33), Mihai Căpățănă (34)
Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenți: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Cristian Nica (Ploiești) — CCA, Imilian Șerbănică (Ilfov) — LPF