Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo învinge FCSB în derby de România! Start cu rezervele, înfrângere cu titularii

10 Feb 2021   •   22:38

Dinamo a câștigat în cel de-al doilea derby susținut în ultima săptămână cu FCSB, cu scorul de 1-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Neplătiți de mai bine de patru luni, „câinii” au obținut un rezultat mare, în urma unui meci în care au jucat mult mai bine decât marii lor rivali. Dinamo s-a impus în urma unui gol marcat în minutul 55 de Adam Nemec, cu capul.

Echipa lui Becali a început meciul cu o formulă inedită, în care singurul titular obișnuit a fost Andrei Vlad. Dinamo a dominat însă FCSB  în repriza a doua, când la oaspeți au intrat titularii Darius Olaru, Florinel Coman și Florin Tănase.