Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova 2-2. Echipa din Craiova rămâne pe locul doi

22 Oct 2016   •   20:20
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Gaz Metan Mediaş a încheiat la egalitate pe teren propriu cu CS Universitatea Craiova, scor 2-2 (0-1), sâmbătă, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Partida a avut un ritm bun şi numeroase faze de poartă, fiind una dintre cele mai spectaculoase de până acum ale campionatului.

CS Universitatea Craiova a condus la pauză după autogolul lui Roberto Romeo (33). Dubla lui Llullaku (50, 59) le-a adus pe gazde în avantaj, pentru numai patru minute, Andrei Ivan restabilind egalitatea.

Eric, de la Gaz Metan, a ratat o ocazie uriaşă, din 2 metri, în minutul 83.

Acest rezultat face ca echipa craioveană să aibă 24 de puncte, urmând să încheie etapa tot pe locul 2. Gaz Metan, cu 20 de puncte, este provizoriu pe poziţia a 4-a.

CS Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova 2-2 (0-1), Stadion "Gaz Metan" - Mediaş
Au marcat: Azdren Llullaku (50, 59), respectiv Roberto Romeo (33 autogol), Andrei Ivan (63)
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj.Napoca) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF