Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 1-0. Accidentare teribilă pentru Florin Cernat

Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 1-0. Accidentare teribilă pentru Florin Cernat

01 Oct 2016   •   21:45
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Gaz Metan Mediaş a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Mircea Axente (52).

FC Voluntari a avut o bară, prin Adrian Bălan (65).

Iulian Cristea (Gaz Metan) trebuia eliminat în minutul 16, după o lovitură cu cotul la Florin Cernat, care a părăsit terenul cu nasul spart, fiind schimbat în minutul 22.

FC Voluntari a pierdut ultimele patru meciuri de campionat.

Gaz Metan are patru etape consecutive fără înfrângere, două victorii şi două egaluri.

CS Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 1-0 (0-0), Stadion ''Gaz Metan'' - Mediaş
A marcat: Mircea Axente (52).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Dan Potocianu (Reşiţa) - LPF