Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gigi Becali, după victoria FCSB: „Dică e antrenor de geniu!”

Gigi Becali, după victoria FCSB: „Dică e antrenor de geniu!”

09 Apr 2018   •   23:19

FCSB - CSU Craiova 2-0. Gigi Becali a fost extrem de exuberant după victoria obţinută în faţa oltenilor. Patronul roş-albaştrilor e extrem de mulţumit pentru faptul că adversarii nu i-au dat nicio clipă emoţii, victoria venind în mod firesc. În plus, latifundiarul a ţinut să îl felicite pe Dică, antrenor a cărui soartă depinde de cucerirea titlului.

"A fost asa cum credeam! Craiova e echipa valoroasa, paseaza bine, joaca frumos, dar nu are puterea sa ne invinga. Nu au avut puterea sa ne dea gol.

Noi, pe langa faptul ca am batut cu 2-0, am avut si alte ocazii. A fost diferenta de gabarit.

Inca nu e ceea ce-mi doresc eu, pentru ca eu la 2-0 vreau mai multa posesie, dar e bine!

O sa ajungem sa avem si mai multa posesie.

Parerea mea e ca CSU Craiova a iesit din lupta la titlu, ca sunt 7 puncte avans.

Avem un avantaj fata de CFR, dar campionatul se joaca, mai sunt 6 etape!

Cum as putea sa-i reprosez ceva lui Dica, cand am condus la pauza, am avut ocazii si nu am avut nicio emotie. Si a facut si o schimbare inspirata la pauza, ca i-a bagat pe Teixeira si Tanase, care au facut golul. E antrenor de geniu!

Eu am zis ca numai o minune poate face ca Astra sa-i incurce pe CFR. Si uite ca minunea a venit.

Alibec a luptat, s-a batut, asta e important! O sa vina si golul!

Proiectul CSA se va desfiinta. Ca nu promoveaza, ca-i spulbera Rapidul. Iar daca vor promova la anul, o sa-i iau eu in primire, cu echipa a doua", a spus Gigi Becali dupa Steaua 2-0 CSU Craiova.