Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: ASA Tg. Mureş - Viitorul Constanţa 2-2

Liga 1: ASA Tg. Mureş - Viitorul Constanţa 2-2

22 Noi 2015   •   20:41

ASA Tg. Mureş a încheiat la egalitate pe teren propriu cu Viitorul Constanţa, scor 2-2 (1-1), într-un meci disputat duminică la Cluj-Napoca, în etapa a 18-a a Ligii I de fotbal.

Într-o partidă spectaculoasă, în ciuda terenului greu, ASA Tg. Mureş a condus prin golul lui Pablo Brandan din minutul 12, dar s-a văzut egalată în minutul 36, când Ionuţ Balaur, încercând să respingă o minge, a înscris în propria poartă. Croatul Adnan Aganovic i-a adus pe oaspeţi în avantaj, la 20 de minute după pauză. Balaur a restabilit egalitatea în minutul 90+2, răscumpărându-şi greşeala de la autogol.

Echipa din Tg. Mureş nu a pierdut în ultimele cinci meciuri.

După acest rezultat, Viitorul este pe poziţia a 2, cu 33 de puncte, iar ASA a urcat pe locul 5, cu 27 de puncte.

ASA Tg. Mureş - Viitorul Constanţa 2-2 (1-1), Cluj Arena - Cluj-Napoca
Au marcat: Pablo Brandan (12), Ionuţ Balaur (90+2), respectiv Ionuţ Balaur (36 autogol), Adnan Aganovic (65)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Vătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) - CCA, Octavian Goga (Braşov)