Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1. Astra - Viitorul 2-0

Liga 1. Astra - Viitorul 2-0

05 Mar 2016   •   22:42

Astra a învins în prima etapă din play-off Viitorul, scor 2-0, după golurile lui Găman și Alibec.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 35 de Găman. Fundașul central a reluat cu capul din interiorul careului nefiind deranjat de nimeni.

Viitorul a avut și ea șansa ei, dar Chițu a trimis în bară, în minutul 63, după o pasă foarte bună a lui Ianis Hagi.

Alibec a închis tabela cu două minute înainte de final cu un șut la colțul lung din pasa lui Daniel Niculae și l-a făcut pe Șumudică, aflat în lojă, să exulte.

Astra e lider, cu 29 de puncte, în timp ce Viitorul e la șase lungimi în spate și ocupă locul 4.

Echipele de start:

Astra: Gavrilaș - Queiros, V. Găman, Geraldo, Morais - Takayuki, Boldrin - Boudjemaa, Teixeira, De Amorim - Alibec
Rezerve: Boșneag, Scarlatache, Florea, Lovin, Daniel, A. Ioniță, R. Alves

Viitorul: Tordai - Benzar, Hodorogea, Boli, Cr. Ganea - R. Marin, I. Nedelcu, Pablo de Lucas - A. Chițu, I. Hagi, Fl. Tănase
Rezerve: Buzbuchi, V. Rusu, I. Filip, Cicaldau, Perju, Casap, Nicoliță