Jurnalul.ro Sport Fotbal intern LIGA 1. CSMS Iaşi - Rapid Bucureşti. Un meci de mare luptă, dar fără goluri

LIGA 1. CSMS Iaşi - Rapid Bucureşti. Un meci de mare luptă, dar fără goluri

04 Mai 2015   •   23:56

CSMS Iaşi şi Rapid Bucureşti au terminat la egalitate, 0-0, luni seara, în Copou, în ultima partidă din etapa a 30-a a Ligii I de fotbal.

Cele două formaţii şi-au împărţit punctele după un meci de mare luptă, cu puţine faze de poartă, pe care şi-au pus amprenta antrenorii italieni Nicolo Napoli (Iaşi) şi Cristiano Bergodi (Rapid).

Giuleştenii au suferit două lovituri dure, după ce atacantul Daniel Niculae s-a accidentat la încălzire, iar ''veteranul'' Daniel Pancu s-a accidentat şi a părăsit terenul după 30 de minute.

Rapid a acuzat neacordarea unui penalty în minutul 82, după ce Ionuţ Voicu a atins mingea cu mâna în propriul careu.

CSMS Iaşi este la primul meci pe care nu la câştigat acasă după şapte victorii consecutive. Ieşenii nu au pierdut în ultimele patru etape de campionat (două egaluri, două victorii).

Rapid e neînvinsă de când Bergodi a preluat echipa (două victorii, două egaluri).

În tur, moldovenii s-au impus cu 1-0 în Giuleşti.

CSMS Iaşi - FC Rapid Bucureşti 0-0, stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi adiţionali: Marian Barbu (Făgăraş), Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitru de rezervă: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) - CCA, Cătălin Cursaru (Ploieşti) - LPF