Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: ASA Tg. Mureş - Dinamo Bucureşti 0-0

Liga I: ASA Tg. Mureş - Dinamo Bucureşti 0-0

12 Iul 2015   •   23:45
Sursa foto: Christian Silva/Intact Images

Vicecampioana ASA Tg. Mureş a terminat la egalitate, 0-0, cu Dinamo Bucureşti, duminică seara, pe teren propriu, într-o partidă din prima etapă a Ligii I de fotbal.

ASA a dominat prima repriză şi a avut o bună ocazie de gol, dar portarul Vytautas Cerniauskas a respins mingea trimisă de Gabi Mureşan. Dinamo a echilibrat jocul după pauză, dar niciuna dintre echipe nu a reuşit să marcheze.

Meciul a consemnat al şaselea rezultat de egalitate al etapei inaugurale din tot atâtea meciuri jucate.

ASA Tg. Mureş - Dinamo Bucureşti 0-0, Stadion "Trans-Sil" - Tg. Mureş
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenşi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Romulus Gabor (Hunedoara) - LPF