Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Ovidiu Petre, decisiv pentru Al Nassr în amicalul cu Lazio (cu video)

Ovidiu Petre, decisiv pentru Al Nassr în amicalul cu Lazio (cu video)

de Mihai Morcovescu    |    30 Iul 2010   •   00:00

Fostul mijlocaş al Stelei, Ovidiu Petre, a marcat golul decisiv în partida amicală pe care echipa sa, Al Nassr, a câştigat-o, joi, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Lazio Roma, în cadrul turneului pe care saudiţii îl efectuează în Italia.

Folosit de antrenorul Walter Zenga pe toată durata meciului, "Sârmă" a înscris în minutul 83 cu o superbă lovitură de cap după un corner de pe partea dreaptă.

În afară de Petre, Zenga l-a folosit titular şi pe Răzvan Cociş, pe care l-a înlocuit în minutele de prelungire ale partidei. De partea cealaltă, fundaşul Ştefan Radu a fost integralist la Lazio Roma.

Acesta a fost cel de-al doilea gol marcat de Ovidiu Petre pentru echipa saudită, după cel de săptămâna trecută reuşit împotriva formaţiei maghiare de şigă secundă Bocs.

Ovidiu Petre a fost transferat în această vară de la Steaua pentru suma de 1,5 milioane de euro.