Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Scandal la CS Universitatea Craiova - CFR Cluj. Trei greşeli mari de arbitraj. Henţ la golul lui Vera

17 Dec 2017   •   06:03

Partida Universitatea Craiova - CFR Cluj 2-1 a fost una plină de intensitate, dar a fost marcată şi de greşeli mari de arbitraj comise de Istvan Kovacs, scrie FANATIK.

Oltenii au deschis scorul prin Băluţă în finalul primei reprize, dar golul a venit după ce Kovacs a dictat greşit un corner în favoarea gazdelor. Băluţă a înscris din poziţie corectă, cel aflat în ofsaid fiind colegul său Renato Kelic.

În repriza a doua, arbitrul de centru a greşit şi în favoarea feroviarilor. Le-a acordat un gol neregulamentar, înscris de Urko Vera imediat după ce a intrat în teren. Vârful de la CFR Cluj a preluat cu cotul şi a înscris pentru 1-2.

În final meciului Craiova - CFR Cluj 2-1, pe lângă un penalty cerut de oaspeţi, centralul Istvan Kovacs n-a observat cum Billel Omrani l-a lovit cu gheata în cap pe craioveanul Ivan Martic, căzut la pământ.