Jurnalul.ro Sport Fotbal international Fotbal - Liga Campionilor: Steaua - Manchester City - scor final 0-5

Fotbal - Liga Campionilor: Steaua - Manchester City - scor final 0-5

16 Aug 2016   •   21:50

UPDATE 7: Aguero marchează golul numărul 5 pentru Manchester City, minutul 88.

UPDATE 6: Aguero marchează al patrulea gol pentru Manchester City, minutul 78.

UPDATE 5: Nolito marchează cel de-al 3-lea gol pentru Manchester City, minutul 49.

UPDATE 4: Aguero marchează al doilea gol pentru Manchester City, în minutul 43.

UPDATE 3: Manchester City beneficiază de un nou penalty pe care Aguero îl ratează din nou. Al doilea penalty a fost acordat după faultul lui Enache la Kolarov în minutul 20.

UPDATE 2: David Silva marchează primul gol pentru Manchester City în minutul 13 al meciului cu Steaua.

UPDATE 1: În minutul 8 Manchester City beneficiază de 11 metri după un fault. Portarul Niță a apărat senzațional poarta stelistă.

Steaua Bucureşti începe meciul cu Manchester City fără căpitanul Mihai Pintilii, marţi seara, pe Arena Naţională din Capitală, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor la fotbal.

Noile achiziţii ale Stelei, Florin Tănase (FC Viitorul), Fernando Boldrin şi Williamd De Amorim (ambii de la Astra), nu au drept de joc în această dublă.

Echipele de start:
Steaua: 1. Florin Niţă - 44. Gabriel Enache, 4. Gabriel Tamaş, 13. Alin Toşca, 15. Marko Momcilovic - 20. Vlad Achim, 11. Muniru Sulley - 77. Adrian Popa, 10. Nicolae Stanciu (căpitan), 5. Jugurtha Hamroun - 14. Bojan Golubovic. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.
Rezerve: 12. Valentin Cojocaru - 3. Bogdan Mitrea, 23. Ovidiu Popescu, 55. Alexandru Bourceanu, 19. Adnan Aganovic, 24. Dan Popescu, 9. Alexandru Tudorie.
Manchester City: 13. Willy Caballero - 5. Pablo Zabaleta (căpitan), 24. John Stones, 30. Nicolas Otamendi, 11. Aleksandar Kolarov - 25. Fernandinho, 21. David Silva - 9. Nolito, 17. Kevin De Bruyne, 7. Raheem Sterling - 10. Sergio Aguero. Antrenor: Josep Guardiola.
Rezerve: 1. Joe Hart - 3. Bacary Sagna, 22. Gael Clichy, 6. Fernando, 18. Fabian Delph, 15. Jesus Navas, 72. Kelechi Iheanacho.

Arbitru: Daniele Orsato; arbitri asistenţi: Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli; arbitri asistenţi adiţionali: Paolo Mazzoleni, Carmine Russo; arbitru de rezervă: Matteo Passeri (toţi din Italia)
Delegat UEFA: Adonis Procopiou (Cipru), observator UEFA pentru arbitri: Zbigniew Przesmycki (Polonia)