Jurnalul.ro Sport Fotbal international Guardiola, anchetat de UEFA pentru „comportament neadecvat”

Guardiola, anchetat de UEFA pentru „comportament neadecvat”

11 Apr 2018   •   19:00

Guardiola a protestat după ce arbitrul Antonio Mateu Lahoz a anulat un gol al atacantului Leroy Sane la finalul primei reprize a întâlnirii, tehnicianul fiind trimis în tribune.

Guardiola a fost acuzat şi pentru faptul că pe parcursul reprizei a doua a luat în mai multe rânduri legătura cu staff-ul tehnic al echipei sale.

Şi clubul Liverpool va fi anchetat pentru comportamentul fanilor, care au aruncat petarde şi au aprins artificii în tribune.

Liverpool s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor după ce a câştigat ambele manşe ale sferturilor cu Manchester City, 3-0 pe Anfield Road şi 2-1 pe Etihad Stadium.

Cazul va fi discutat de către Comisia de disciplină a UEFA pe 31 mai. AGERPRESAntrenorul echipei Manchester City, Pep Guardiola, va trebui să dea explicaţii UEFA pentru ''comportamentul neadecvat'' pe care l-a avut în timpul partidei cu Liverpool, de marţi seara din returul sferturilor Ligii Campionilor.

Cazul va fi discutat de către Comisia de disciplină a UEFA pe 31 mai.