Jurnalul.ro Sport Fotbal international Rooney a marcat primul gol în Anglia în 2011

Rooney a marcat primul gol în Anglia în 2011

01 Ian 2011   •   20:12

Fără Tamaş, suspendat, West Bromwich a pierdut în primul meci al anului din Premier League, 1-2, pe teren propriu, cu Manchester City. Rooney a deschis scorul încă din minutul 3, Morison a egalat pentru WBA după alte 11 minute, iar Hernandez a adus victoria oaspeţilor cu un sfert de oră înainte de final, la puţin timp după ce echipa lui Tamaş ratase un penalty.

După 21 de etape, United este pe primul loc, la egalitate de puncte cu rivala Manchester City, care a învins azi cu 1-0 pe Blackpool. Iată celelalte rezultate înregistrate azi în prima ligă engleză:

Liverpool - Bolton Wanderers 2-1
Stoke City - Everton 2-0
Sunderland - Blackburn Rovers 3-0
Tottenham Hotspur - Fulham 1-0
West Ham United - Wolverhampton 2-0
Birmingham - Arsenal 0-3