Jurnalul.ro Sport Sporturi Begu şi Olaru s-au oprit în sferturile probei de dublu la Cincinnati

Begu şi Olaru s-au oprit în sferturile probei de dublu la Cincinnati

18 Aug 2017   •   09:21
Sursa foto: Romanian TV New York

Perechea română Irina Begu/Raluca Olaru a fost învinsă, joi, de favoritele numărul patru, Sania Mirza (India)/Shuai Peng (China), cu 6-3, 6-7 (1), 10-3, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de tenis de la Cincinnati (Ohio), dotat cu premii totale de 2.536.154 dolari.

Begu şi Olaru s-au înclinat după o oră şi 40 de minute, în care au făcut 8 duble greşeli, spre deosebire de 4 ale adversarelor. Meciul a fost întrerupt din cauza ploii, în finalul setul doi.

Cele două românce vor primi un cec de 18.830 dolari şi 190 de puncte WTA. Begu şi Olaru au câştigat anul acesta titlul la Bucureşti.

Meciul dintre cuplul româno-taiwanez Monica Niculescu/Su-Wei Hsieh şi perechea ucraineană Liudmila Kicenok/Lesia Ţurenko, din cadrul sferturilor de finală, a fost amânat pentru vineri din cauza ploii.

Niculescu şi Hsieh au mai făcut pereche anul acesta la Biel-Bienne (Elveţia), unde au câştigat titlul.