Jurnalul.ro Sport Sporturi Înfrângere pentru campioana României, în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor

07 Mar 2020   •   20:19

SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă de Gyor, scor 29-35. Echipa ocupă locul 4, cu 7 puncte, în clasamentul Grupei 2 din Liga Campionilor. Vâlcencele s-au calificat în sferturile competiţiei.

SCM Râmnicu Vâlcea a avut un start foarte bun de joc, însă jucătoarele lui Gyor au revenit şi au întors scorul. Scorul la pauză era de 20-15 în favoarea unguroaicelor.

În repriza secundă, Gyor a avut chiar şi 8 puncte diferenţă pe tabela de marcaj.

Duminică, vâlcencele îşi vor afla adversara din sferturile de finală ale competiţiei. Posibilele adversare ale lui Gyor sunt Esbjerg şi Metz.

Gyor este câştigătoarea en-titre a trofeului Ligii Campionilor.

SCM Râmnicu Vâlcea ocupă locul 4, cu 7 puncte, în clasamentul Grupei 2 din Liga Campionilor.

Sursa: Mediafax