Jurnalul.ro Sport Sporturi Roland Garros 2015. Irina Begu şi Andreea Mitu s-au calificat în turul 3!

Roland Garros 2015. Irina Begu şi Andreea Mitu s-au calificat în turul 3!

28 Mai 2015   •   15:44
Sursa foto: Irina BEGU
UPDATE - Irina Begu (locul 30 WTA) a învins-o pe jucătoarea croată Ana Konjuh (locul 94 WTA) în două seturi, scor 6-2, 6-0, şi s-a calificat în turul 3 al competiţiei.

Andreea Mitu (locul 100 WTA) a produs o mare surpriză, astăzi, în meciul cu jucătoarea cehă Karolina Pliskova (locul 12 WTA). A învins-o greu, dar spectaculos, după aproximativ 140 de minute, în 3 seturi, 2-6, 7-6, 6-4. Astfel, avem două reprezentante în tutul 3 la Roland Garros.

Citeşte şi Roland Garros 2015. Reactia Mirjanei Lucic-Baroni, dupa ce a reuşit s-o învingă pe Simona Halep

Ştirea iniţială - Irina Begu și Andreea Mitu, singurele românce rămase la Roland Garros, vor evolua astăzi în turul doi. Ieri, în turul 2, Simona Halep şi Alexandra Dulgheru au fost eliminate.

Citeşte şi Roland Garros. Simona Halep A PIERDUT meciul cu Mirjana Lucic-Baroni

Irina Begu, numărul 30 WTA, va juca împotriva sportivei croate Ana Konjuh, poziția 94 în ierarhia mondială, după ora 14:00.

Citeşte şi Roland Garros. După Simona Halep, şi Alexandra Dulgheru a fost eliminată în turul 2

Andreea Mitu, a 100-a jucătoare a lumii, va da piept cu Karolina Pliskova din Cehia, a 12-a favorită a competiției, după ora 15:00.

Sursa: gsp.ro