Jurnalul.ro Sport Sporturi Simona Halep și Irina Begu au fost eliminate de la Miami după un meci dramatic

Simona Halep și Irina Begu au fost eliminate de la Miami după un meci dramatic

26 Mar 2018   •   08:32

Simona Halep și Irina Begu au părăsit luni dimineață Miami Open, fiind eliminate în optimi, după un meci strâns, de perechea formată din Raquel Atawo și Anna-Lena Groenfeld, scor 7-6 (3), 2-6, 8-10.

Româncele au luptat exemplar în primul set și au revenit de două ori din situații dificile pe tabelă, reușind să se impună în tie-break cu 7-3.

Halep și Begu au scăpat partida de sub control în setul doi, când și-au pierdut serviciul de nu mai puțin trei ori și au pierdut manșa categoric, la 2.

În super tie-break, evoluția scorului a fost extrem de oscilantă. Simona Halep și Irina Begu au condus inclusiv cu 4-1, însă nu au reușit să managerieze avantajul și au pierdut în final cu 8-10, scrie gsp.