Jurnalul.ro Ştiri Locale Accident grav lângă Timișoara: un TIR a spulberat două mașini, șoferul a murit

Accident grav lângă Timișoara: un TIR a spulberat două mașini, șoferul a murit

de Redacția Jurnalul    |   

Un accident rutier grav s-a produs vineri dimineață, în apropierea localității Chișoda, județul Timiș. Un TIR a lovit două autoturisme aflate în parcarea unei societăți comerciale, iar în urma impactului violent, șoferul autotrenului a murit.

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de vineri, în apropierea localității Chișoda, județul Timiș.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Timiș, un bărbat în vârstă de 51 de ani conducea un autotren pe calea de acces spre sensul giratoriu din Calea Șagului, iar în parcarea unei societăți comerciale a intrat în coliziune cu un autoturism staționat, în care se afla un bărbat de 43 de ani.

În urma impactului, autotrenul a acroșat și un al doilea autovehicul, parcat regulamentar.

Ambii șoferi au fost răniți.

Echipajele medicale ajunse la fața locului au început manevrele de resuscitare pentru șoferul autotrenului, însă, din păcate, acesta a fost declarat decedat.

Celălalt conducător auto, de 43 de ani, a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

(sursa: Mediafax)

Subiecte în articol: accident grav timisoara sofer tir
TOP articole pe Jurnalul.ro:
Parteneri