„În consultările de astăzi, le voi cere partidelor să revină la dialog și la o atitudine rezonabila. Le cer înțelegeri pe o majoritate parlamentară, și nu justificări și explicații de ce nu pot realiza o majoritate”, spune Nicușor Dan, pe X.
Președintele Nicușor Dan a mai spus că „România are nevoie de un Guvern. Păstrarea direcției pro-occidentale este o condiție de la care nu ne vom abate”.
Mesajul lui Nicușor Dan a venit cu doar câteva minute înainte de a se întâlni cu liderii PSD la consultări.
De altfel, Nicușor Dan a întârziat la întâlnirea cu liderii PSD, el ajungând cu 5 minute mai târziu.
(sursa: Mediafax)