Jurnalul.ro Sport Fotbal intern UTA Arad și Rapid București au încheiat la egalitate

UTA Arad și Rapid București au încheiat la egalitate

de Redacția Jurnalul    |

UTA Arad și Rapid București au încheiat la egalitate partida disputată sâmbătă, în prima etapă a Superligii de fotbal.

Partida UTA Arad-Rapid București s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Scorul a fost deschis de germanul Christopher Braun în minutul 23. Rapidiștii au condus cu 1-0 la pauză, dar gazdele au egalat în minutul 60 prin golul lui George Cimpanu.

În minutul 89 atacantul gazdelor Eric Johana Omondi a înscris, dar golul a fost anulat după consultarea sistemului VAR. Decizia a fost îndelung contestată de arădeni.

Tot sâmbătă s-a mai jucat partida Sepsi Sf.Gheorghe-Poli Iași, scor 1-0. Apoi, la ora 22.00, va începe și partida FCSB-U Cluj.

Vineri, s-au desfășurat primele două meciuri ale campionatului. Unirea Slobozia a provocat marea surpriză învingând în deplasare echipa lui Gheorghe Hagi, Farul Constanța. Oaspeții s-au impus cu 1-0. În al doilea meci, FC Hermannstadt și Univ. Craiova au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Subiecte în articol: rapid bucuresti