Jurnalul.ro Sport Sporturi Politehnica Timișoara, campioană națională la categoria U17. Au câștigat împotriva Vulpițelor Galbene

de Redacția Jurnalul    |

Politehnica Timișoara a câștigat turneul final al Campionatului Național de Junioare Under 17, la fotbal feminin, după ce a câștigat finala contra celor de la ACS Vulpițele Galbene, anunță frf.ro.

Politehnica Timișoara a câștigat turneul final al Campionatului Național de Junioare Under 17, desfășurat în perioada 8-10 iunie la Râmnicu Vâlcea. După ce în semifinale le-a întâlnit pe jucătoarele Universității Cluj, Politehnica a jucat finala mare contra celor de la ACS Vulpițele Galbene.

Echipele prezente la faza finală au fost: Politehnica Timișoara (județul Timiș), Vulpițele Galbene Roman (județul Neamț), AFC Fair Play Joc Cinstit (municipiul București), AFC Universitatea Olimpia Cluj (județul Cluj).

Cea mai bună jucătoare a turneului a fost desemnată Ioana Stancu, componentă a formației bucureștene AFC Fair Play București.