Jurnalul.ro Sport Sergio Ramos a marcat primul său gol pentru PSG, la revenirea lui Messi după o lună de absență

Lidera din Ligue 1, PSG, s-a impus duminică seara cu 4-0 (1-0), pe teren propriu, în fața lui Reims (1-0), în etapa a 22-a a primei ligi franceze, fiind neînvinsă de 13 etape în competiția internă. Sergio ramos a fost titular și a marcat primul său gol pentru PSG. Messi a revenit și el după o lună.

După o primă repriză fără prea multe ocazii de poartă, Verratti a deschis scorul cu un minut înainte de a se intra la vestiare.

Sergio Ramos a marcat în minutul 62 cel de al doilea gol al meciului și primul al său în culorile parisiene, după un corner, el fiind titular abia a doua oară de când a ajuns la PSG.

Faes a făcut 3-0 cu un autogol, tabela fiind închisă de Danilo, în minutul 75, din pasa lui Mbappe.

Messi a revenit în joc, după aproape o lună de absență, fiind introdus în joc în minutul 63, în locul lui Di Maria.

PSG conduce detașat Ligue 1, având 53 de puncte, cu 11 mai mult decât a doua clasată Nice.

Subiecte în articol: sergio ramos