Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rapid, în ceafa „câinilor”

Rapid, în ceafa „câinilor”

de Mihai Igirosanu    |    08 Noi 2011   •   21:00

Eliminata destul de repede din grupele Europa League, trupa lui Razvan Lucescu s-a instalat de luni seara pe locul 2 in Liga 1, la doar doua puncte in spatele liderului Dinamo. Totusi, victoria obtinuta de Rapid, 2-0 la Targu-Mures, a venit si dupa ce arbitrul de centru, Augustus Constantin, n-a vazut in minutul 12, la scorul de 0-0, un penalty clar in favoarea gazdelor, dupa un fault si un hent comise in aceeasi faza de stoperul rapidist, Marcus Antonio. 'Cer ca acest arbitru sa plece din fotbalul romanesc, este un hot la drumul mare. Este un afront adus FCM-ului. In minutul 12 trebuia dat un 11 metri si un jucator eliminat. Acest arbitru nu mai are ce cauta in fotbalul romanesc. Ii cer lui Ion Craciunescu sa faca ordine', s-a revoltat vicepresedintele CA al gruparii muresene, Claudiu Maior.