Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga: UTA, victorie la limită cu FCU Craiova

Superliga: UTA, victorie la limită cu FCU Craiova

03 Mar 2024   •   00:10
Sursa foto: Facebook Universitatea Craiova

În primul meci de sâmbătă din etapa a 29-a a Superligii de fotbal, UTA Arad a trecut pe teren propriu cu 3-2 de FCU Craiova.

Un meci cu multe goluri au oferit UTA și FCU Craiova pe Stadionul ”Francisc Neuman”, din Arad.

La pauză scorul a fost egal, 2-2. În cele din urmă arădenii și-au adjudecat victoria în minutul 63 al partidei.

Au marcat Pedro, Micovschi și Fabry pentru UTA, respectiv Bauza și Dragu pentru craioveni.

În urma acestui rezultat, cu 40 de puncte, UTA a ajuns pe loc de play-off, 6, în clasamentul provizoriu.

La rândul său, FCU Craiova, cu 31 de puncte adunate, rămâne pe locul 13 cel puțin până în etapa viitoare.