Jurnalul.ro Sport Steaua - Victorie cu Siena II

Steaua - Victorie cu Siena II

de Ionut Paduraru    |    18 Ian 2007   •   00:00
Steaua  -  Victorie cu Siena II

Si-au dat drumul dupa pauza. Ros-albastrii au castigat prima partida de pregatire din acest an, 3-1 cu echipa a doua a clubului Siena. Vestea proasta este accidentarea lui Dica, inlocuit dupa o accidentare la genunchi.

Steaua a inceput partida in formula Cernea - Saban, Goian, Baciu, P. Marin - Nicolita, Lovin, Radoi, Ochirosii - Dica, Iacob. Lovin si Ochirosii au avut cele mai mari ocazii ale primei parti, iar Dica s-a accidentat la genunchi dupa o jumatate de ora de joc si a fost inlocuit de Croitoru.

Dupa pauza au mai intrat Lungu, Stancu, Prunescu, Ghionea, G. Coman, Paraschiv, Ov. Petre, Bostina si Rusu. "Ros-albastrii" au deschis scorul in minutul 55, dupa un autogol al gazdelor, si s-au distantat prin reusitele lui Ovidiu Petre (’71) si Bostina (’81), care a ratat apoi si un penalty. Italienii au redus din diferenta in minutul 87, inscriind de la 11 metri.

DOVADA. Gruparea din Ghencea nu a primit inca certificatul de transfer al portarului brazilian Andrey Nazario. "Contractul cu Atletico Paranaense a fost semnat in decembrie. Suma de transfer a fost virata in contul clubului brazilian saptamana trecuta, iar Andrey a semnat sambata contractul cu Steaua. Daca Atletico nu trimite cartea verde, ne vom adresa FIFA pentru solutionarea cazului", a anuntat ieri managerul general Mihai Stoica pe site-ul oficial al clubului.

Steaua a facut ieri si dovada ca Alkmaar a fost interesata de Andrey, prezentand in facsimil oferta transmisa de olandezi, la 4 ianuarie, unuia dintre impresarii portarului brazilian.