Orban: Este nevoie de instalarea guvernului cât mai rapid pentru a nu pierde sute de milioane de euro
Orban propune un calendar pentru învestirea Cabinetului său: Miercuri, vot în plenul reunit al Parlamentului
Orban: Cine nu votează guvernul e complice la tot ce se întâmplă rău în România sub rămăşiţele executivului PSD
Orban: Intenţia mea e să limitez la maximum posibil ordonanţele de urgenţă; nu se mai pot da OUG în domeniul justiţiei
Orban: Marţi şi miercuri vom avea discuţii cu partenerii alături de care am depus moţiunea de cenzură
Orban spune că răspunsurile sale au fost pozitive la 90% dintre solicitările partidelor cu care a discutat
Orban: Sunt încrezător că partenerii care au contribuit la succesul moţiunii de cenzură vor susţine învestirea guvernului