Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Botoşani - Concordia Chiajna 1-1

FC Botoşani - Concordia Chiajna 1-1

05 Feb 2017   •   20:10
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

FC Botoşani a încheiat la egalitate pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 1-1 (0-1), într-un meci disputat duminică în etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.

Într-un meci în care vizibilitatea a fost afectată de ceaţă, Concordia a condus mult timp, graţie penalty-ului transformat de Ovidiu Herea în minutul 19. Laurenţiu Buş a egalat în minutul 71. Cei doi marcatori au fost la debutul pentru echipele lor.

Cele două formaţii au avut ocazii mari în ultimul sfert de oră. Unul dintre cei mai buni jucători ai partidei a fost Cristian Bălgrădean, portarul oaspeţilor.

FC Botoşani are 26 de puncte şi ocupă locul 8, în timp ce Concordia, cu 18 puncte, este pe locul 12. Echipa din Chiajna are cel mai slab atac din Liga I, marcând doar 12 goluri.

FC Botoşani - CS Concordia Chiajna 1-1 (0-1), stadion "Municipal" - Botoşani
Au marcat: Laurenţiu Buş (71), respectiv Ovidiu Herea (19 penalty)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Oradea), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti)