Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Momente nebișnuite în timpul unui meci de fotbal din Liga a II-a

Momente nebișnuite în timpul unui meci de fotbal din Liga a II-a

22 Oct 2017   •   15:40

Momente neobișnuite pe Stadionul Municipal din Sibiu,  în partida de duminică dintre FC Hermannstadt și Dacia Unirea Brăila. Jucătorii brăileni au refuzat să joace în primul minut al meciului.

Arbitrul a fluierat startul partidei la 11:30, dar jucătorii brăileni au rămas nemișcați în propria jumătate timp de un minut. Aceștia au stat așezați pe două linii, în fața careului mare și au refuzat jocul. Fotbaliștii sunt nemulțumiți de faptul că autoritățile locale au promis că vor investi la echipă, însă nu s-a schimbat nimic.

Jucătorii sibieni au respectat protestul oaspeților și au jucat mingea în propria jumătate, neavând nicio intenție de a ataca poarta adversă în acel minut.

După o discuție cu arbitrul, căpitanul oaspeților, Sorin Frunză, a anunțat că meciul poate începe. Meciul s-a jucat până la urmă, iar Sibiu s-a impus cu 3-2, la capătul unei partide dominată autoritar de echipa lui Pelici.