Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua, calificată fără emoţii în turul trei preliminar al Ligii Campionilor

Steaua, calificată fără emoţii în turul trei preliminar al Ligii Campionilor

23 Iul 2013   •   23:55

Ca şi calificată după 3-0 în tur, Steaua a bifat o formalitate în returul de la Skopke, cu Vardar, pe care a mai învins-o o dată, de această dată cu 2-1. Italianul Piovaccari a spart gheaţa şi a marcat primul gol în tricoul roş-albastru (23), irosind şansa dublei câteva minute mai târziu, cu o foarfecă spectaculoasă.

Ocaziile, capitol la care a excelat Stanciu, s-au răzbunat în prelungirile primei părţi, când Kostovski a egalat cu o lovitură de cap imparabilă. Din fericire, în minutul 72 căpitanul Bourceanu a marcat golul unui succes logic, însă viitorul adversar, Dinamo Tbilisi, care a trecut cu scorul general de 9-2 de feroezii de la Strymur, nu va mai fi, cu siguranţă, la fel de facil.