Jurnalul.ro Sport Fotbal international Cristian Săpunaru a înscris singurul gol al echipei Kayseispor în meciul cu Zbrojovka Brno

22 Iul 2017   •   14:30

Fundaşul român Cristian Săpunaru a marcat singurul gol al echipei turce de fotbal Kayserispor, antrenată de Marius Şumudică, învinsă de formaţia cehă Zbrojovka Brno cu scorul de 2-1, vineri, la Bruck an der Grossglocknerstrasse, în stagiul de pregătire din Austria.

Cehii au marcat de două ori în primele zece minute, prin Milan Lutonsky (2) şi Milos Kratochvil (9), golul lui Săpunaru venind în minutul 71, din penalty.

Şumudică a început cu portarul Silviu Lung jr (fost la Astra Giurgiu), Tiago Lopes (ex-CFR Cluj), Săpunaru (ex-Astra) şi Fernando Boldrin (ex-FCSB).

Kayserispor va susţine următorul meci de pregătire pe 23 iulie, tot în Austria, cu formaţia italiană Udinese.