Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Hermannstadt rămâne neînvinsă în play-out, după victoria cu FC Argeș

Hermannstadt rămâne neînvinsă în play-out, după victoria cu FC Argeș

de Redacția Jurnalul    |

FC Hermannstadt Sibiu a câștigat sâmbătă pe teren propriu partida cu FC Argeș, scor 2-1 (2-0), într-un meci contând pentru runda a 4-a a Superligii la fotbal. Sibienii sunt neînvinși în play-out, în timp ce piteștenii au o singură victorie în 5 meciuri și rămân pe loc de retrogradare.

Gazdele au dominat prima repriză, în care au și marcat cele două goluri ce le-au adus victoria.

Limaj a deschis scorul cu un șut din întoarcere, din fața porții, în minutul 11, după o centrare deviată ajunsă la el cu noroc.

În minutul 38, Balaure a centrat din flancul drep și Paraschiv a trimis din prima în poarta adversă, de la 10 metri.

Oaspeții au redus din diferență în repriza secundă, Koubemba învingându-l pe portarul Micle cu o execuție fără forță dar bine plasată la colțul lung (min. 61).

FC Fermannstadt ocupă momentan locul 2 în clasamentul play-out-ului, cu 27 de puncte, dar cu un meci mai mult jucat față de urmăritoarele directe Petrolul Ploiești și FC Botoșani.

FC Argeș e pe penultimul loc în clasament, cu 17 puncte, loc pe care îl va ocupa și la finele etapei.

Subiecte în articol: Hermannstadt fc arges Superliga