Jurnalul.ro Sport Fotbal international Messi, revenire cu o dublă şi o pasă decisivă pentru Inter Miami, în MLS

Messi, revenire cu o dublă şi o pasă decisivă pentru Inter Miami, în MLS

de Redacția Jurnalul    |

Lionel Messi a marcat sâmbătă o dublă şi a oferit o pasă decisivă pentru echipa sa, Inter Miami, la revenirea după o accidentare, în victoria cu 3-1 în faţa celor din Philadelphia, în MLS, scrie AFP.

Messi nu mai jucase de la partida Argentinei cu Columbia, din finala Copa America (1-0), din 14 iulie, din cauza unei accidentări la gleznă, iar pentru Inter Miami nu mai evoluase din iunie.

Vedeta argentiniană a marcat de două ori în patru minute (26, 30) şi a oferit o pasă decisivă pentru Luis Suarez la finalul timpului adiţional (90+8), după ce Philadelphia conducea chiar din minutul 2 în urma golului reuşit de Mikael Uhre.

Inter Miami este lider în Conferinţa Est din MLS, cu 10 puncte în faţa următoarei clasate, Cincinnati, şi este deja calificată în faza play-off.

Subiecte în articol: messi revenire inter miami mls