Jurnalul.ro Sport Fotbal international Ronaldo și Mane fac amândoi dubla în victoria împotriva lui Benzema

Ronaldo și Mane fac amândoi dubla în victoria împotriva lui Benzema

de Redacția Jurnalul    |

Ronaldo și Mane au marcat amândoi câte două goluri pentru Al Nassr Riyadh, care a învins marți pe Al-Ittihad FC, în deplasare, cu 5-2. Ronaldo a înscris ambele goluri din penalty. Gazdele au jucat în 10 oameni din minutul 67, după eliminarea brazilianului Fabinho. Hamdallah a reușit și el dubla.

Benzema, la gazde, a dat pasa primului gol al lui Hamdallah, însă oaspeții au intrat în avantaj la vestiare, după golul din penalty, marcat de Ronaldo și cel de 1-2, al lui Talisca, din pasa lui Telles.

Hamdallah a restabilit egalitatea, la 8 minute după revenirea de la vestiare, după care Ronaldo a mai valorificat un pennalty (2-3, min. 68).

Ultima parte a meciului i-a aparținut lui Sadio Mane, care a marcat de două ori, în interval de 6 minute (76 și 82), pentru rezultatul final de 2-5.

Ronaldo și compania sunt pe locul doi în Arabia Saudită, cu 43 de puncte, cu 7 mai puține decât liderul Al-Hilal.

Al-Ittihad FC ocupă după acest meci locul 6, cu 28 de puncte, după 18 etape.

Subiecte în articol: ronaldo Mane