Jurnalul.ro Fun INCREDIBIL! Plictisit de finala Super Cupei, dă ordin să se treacă la lovituri de penalty în minutul 63

02 Dec 2015   •   14:16

Asistând la finala Super Cupei dintre FC Tevragh-Zeina și ACS Ksar, președintele Mauritaniei s-ar fi plictisit de meci și a ordonat să se treacă la penalty-uri în minutul 63.

Potrivit Gazzetta, Mohamed Ould Abdel Aziz era nesatisfăcut de tempoul partidei și de teama că s-ar putea ajunge în prelungiri, la scorul de 1-1 a cerut ca cele două echipe să bată lovituri de departajare.

Federația de Fotbal din Mauritania a negat cu vehemență intervenția președintelui țării, susținând că „decizia a avut la bază considerente organizatorice, șefii și antrenorii celor două echipe căzând de acord asupra acestui aspect”.

După loviturile de departajare, meciul a fost câștigat de Tevragh-Zeina. Evident, fanii echipei Ksar au fost deranjați la culme de situație, dar federația nu a ținut cont de plângerile lor, informează metro.co.uk.