Jurnalul.ro Sport Anderlecht – Timişoara 3-1: Continent la final de drum

Anderlecht – Timişoara 3-1: Continent la final de drum

de Dragos Stoica    |    06 Noi 2009   •   00:00

Partida din Belgia a fost alterată şi de spectacolul jalnic oferit de suporterii "viola", care au întrerupt partida timp de cinci minute după ce au aruncat cu torţe în teren.

Un sfert de oră au durat speranţele elevilor lui Sabău că se vor alege cu ceva din partida cu Anderlecht. Atât a trecut din momentul egalării reuşite de Parks până la golul lui Boussoufa, din minutul 69. La reluare, Timişoara a dat din picioare aproape jumătate din timp, dar cel de-al doilea gol al gazdelor a lămurit lucrurile. "Sunt supărat pe arbitraj. Mă deranjează că sunt făcute prea multe greşeli grele împotriva noastră. Un francez i-a arbitrat pe belgieni. De ce nu au pus un moldovean?", a declarat patronul Marian Iancu pentru GSP TV. În celălalt meci al grupei, Dinamo Zagreb-Ajax 0-2.

Clasament: 1. Anderlecht 8p, 2. Ajax 8p, 3. Timişoara 2p, 4. Zagreb 0 p.