Jurnalul.ro Sport FC BRASOV - CFR CLUJ 2-2 / Brasovenii au dat vina pe arbitraj

FC BRASOV - CFR CLUJ 2-2 / Brasovenii au dat vina pe arbitraj

26 Noi 2004   •   00:00

La conferinta de presa de dupa meci, antrenorul gazdelor, Gabi Stan, a spus ca rezultatul a fost decis de ratarile elevilor sai, dar si de arbitrajul potrivnic al centralului Tiberiu Lajos.

"Rezultatul e oarecum normal, deoarece am avut multi indisponibili, dar puteam sa castigam daca nu ne bateam joc de ocaziile create in prima repriza. Am beneficiat si de un arbitraj smecheresc al lui Lajos, pe care il stiam un om corect. A participat si el la acest punct al oaspetilor, dar nu vreau sa dau in totalitate vina pe el", a spus tehnicianul. Omologul sau, Aurel Sunda, a fost de parere ca echipa sa merita sa se impuna. "Am luat doua goluri usoare, pe mari greseli individuale, dar in repriza a doua am avut si mai multe ocazii", a spus Sunda. Multumiti de prestatia echipei din tur, conducatorii oaspetilor au suplimentat primele pentru acest meci, de la 8 la 25 de milioane de lei. (Silviu Stoica, Brasov)

• 12. Apulum 13 4 3 6 15-28 15 (-3)
  • 13. "Poli" Iasi 14 4 3 7 14-23 15 (-6)
  • 14. "U" Craiova 14 3 4 7 14-22 13 (-8)
  • 15. FC Brasov 15 4 2 9 18-26 14 (-10)
  • 16. "Poli" AEK 13 3 2 8 14-25 11 (-7)
  • DIVIZIA A - ETAPA A 15-A

IERI

• FC Brasov - CFR Cluj 2 - 2
    Buga (’7), Giuchici (’32) / Anca (’16), Vintila (’86)

• SERIA I
    Altay Constanta - Laminorul Roman; Petrolul Moinesti - FC Botosani; Unirea Focsani - Dunarea Galati; Precizia Sacele - Dacia Unirea Braila; Ceahlaul Piatra Neamt - FC Ghimbav; FCM Targoviste - Callatis Mangalia; Midia Navodari - Poli Timisoara; Gloria Buzau - FC Vaslui
  • SERIA a II-a
    Pandurii Tg. Jiu - Building Tr. Severin; Dinamo II Bucuresti - Minerul Motru; Unirea Urziceni - Inter Gaz Bucuresti; Rulmentul Alexandria - Petrolul Ploiesti; International Pitesti - Oltul Slatina; Juventus Bucuresti - FC Caracal; Dacia Mioveni - FC Sibiu; CS Otopeni - Rapid II Bucuresti
  • SERIA a III-a
    U Cluj - Liberty Salonta; IS Campia Turzii - FC Oradea; Armatura Zalau - Unirea Sannicolau Mare; Oasul Negresti - Tricotaje Ineu; UTA - Olimpia Satu Mare; Jiul Petrosani - Unirea Dej; CS Deva - Gaz Metan Medias; Corvinul - ACU Arad 0-3 (echipa hunedoreana a fost exclusa din campionat)