Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj învinge Univ.Craiova și ajunge pe locul V în clasamentul Superligii

CFR Cluj învinge Univ.Craiova și ajunge pe locul V în clasamentul Superligii

12 Sep 2022   •   09:20
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Campioana CFR Cluj a învins duminică seara formația Universitatea Craiova și a urcat pe locul V în clasamentul Superligii de fotbal. Ardelenii s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind înscrise în prima repriză a partidei de la Cluj-Napoca.

Scorul a fost deschis de mijlocașul croat Karlo Muhar în minutul 18. Apoi, în minutul 28 a fost autogolul fundașului Valerică Găman.

În urma acestui rezultat. CFR urcă pe locul V în clasament, cu 15 puncte din opt partide. Universitatea Craiova are 14 puncte din nouă partide și se află pe locul 8.

Etapa viitoare, CFR Cluj va juca în deplasare cu FC Argeș, iar Univ.Craiova va întâlni pe teren propriu FCSB.