Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Revenire spectaculoasă în ultimele cinci minute pentru FC Voluntari. Golul victoriei a fost înscris în minutul 90+2

de Redacția Jurnalul    |    01 Mai 2023   •   18:15

Universitatea Cluj a pierdut pe teren propriu meciul disputat luni cu FC Voluntari, scos 2-3, în etapa a șasea a play-out-ului Superligii.

Pentru gazde au marcat Remacle, în minutul 23, şi Thiam, în minutul 41.

Oaspeții au înscris prin Sigurjonsson, în minutul 18, şi Florea, care a marcat în minutele 87 şi 90+2.

FC Voluntari este pe locul 4 în play-out, iar Universitatea Cluj pe 6.

În Superligă, luni, de la ora 20.30, în play-off se joacă Rapid București-CFR Cluj.

U Cluj - Voluntari 2-3. Revenire spectaculoasă în ultimele cinci minute