Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Lucian Sînmărtean: "Nu credeam niciodată că se va întoarce jocul! Fotbalul i-a răsplătit prea mult"

11 Oct 2014   •   21:24
Unul dintre cei mai buni jucători ai României din meciul cu Ungaria, Lucian Sînmărtean, consideră că rezultatul este nedrept, chiar dacă în repriza a doua maghiarii au echilibrat jocul.

"Am avut o primă repriză foarte bună. Jocul părea la discreţia noastră. Cert e că e trist că nu am cîştigat pentru publicul minunat din seara asta.

Nu credeam că se va întoarce jocul. Uite că fotbalul îţi dă o palmă cînd te aştepţi mai puţin. Cred totuşi că rezultatul e nedrept.

Nu meritau, fotbalul i-a răsplătit prea mult, nu meritau, au avut o singură ocazie", a spus Lucian Sînmărtean la TVR 1.

România a remizat cu Ungaria pe teren propriu, scor 1-1. Raul Rusescu a înscris pentru tricolori.