Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Meci nebun la Ploiești cu 3 goluri şi un "roşu"

Meci nebun la Ploiești cu 3 goluri şi un "roşu"

05 Noi 2022   •   20:44

Petrolul - UTA 2-1. Petrolul a învins cu 2-1 pe UTA, pe teren propriu, în etapa a 17-a din Superligă și continuă lupta pentru un loc în play-off.

Echipa antrenată de Nae Constantin a deschis scorul în minutul 52, dintr-un penalty transformat fără problmele de Jair, după un henț în careu comis de către Chindriș. În minutul 67, Irobiso a scăpat de doi adversari în cursa către poartă, l-a evitat și pe portar și a majorat diferența la Ploiești.

UTA Arad a redus din diferență în minutul 76, când mingea a nimerit bara și s-a lovit apoi de Otele.

Irobiso a fost eliminat de centralul Marian Barbu în minutul 90+5, după ce a fost chemat să consulte VAR-ul.

Petrolul Ploieşti - UTA Arad 2-1 (Jair 52-pen, Irobiso 67 / Otele 76)

Echipele de start:

Petrolul: Vâlceanu - Mathaus, Meijers, Huja - Borţa, Seto, Jair, Ţicu - Cioiu, Irobiso, Grozav

Rezerve: Leitner - Budescu, Pashov, N. Olaru, Velisar, M. Bratu, Cebotaru, Tucaliuc, L. Dumitriu

UTA: Fl. Iacob - Dobrescu, Chindriş, Hoxhallari, Abeid - P. Anton, Batha - Stahl, R. Pop, Otele - Postolachi
Rezerve: Balauru - Isac, Ubbink, Fl. Matei, Negoescu, Jobello, Keşeru, C. Maxim, Cibi