Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Răsturnare de scor spectaculoasă în meciul CS Universitatea Craiova – Petrolul. Golul decisiv s-a înscris în minutul 90+2

15 Oct 2022   •   23:02

Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, sâmbătă, cu scorul de 2-1, echipa Petrolul Ploiești, într-un meci al etapei a 14-a a Superligii, în care a revenit pe final de la 0-1.

Irobiso a deschis scorul în minutul 58! Bratu execută excelent un corner, Huja sare bine şi trimite spre poarta lui Arlauskis. Portarul scoate, dar Irobiso e atent şi înscrie pe respingere, cu capul.

Cîmpanu a egalat în minutul 76, iar golul decisiv a fost înscris în minutul 90+2 de brazilianul Rivaldinho.

Universitatea Craiova (3-4-3): Arlauskis – Screciu, Silva, Mitrea – Hanca, Creţu, Căpăţînă, Bancu – Cîmpanu, Ivan, Baiaram. Antrenor: Mirel Rădoi. Rezerve: Lazar, Găman, Vătăjelu, Mateiu, Nistor, Roguljic, Florescu, Rivaldinho, Markovic

Petrolul Ploieşti (3-5-2): Vîlceanu – Santos, Meijers, Huja – Pashov, Dumitru, Seto, Silva, Velisar – Irobiso, Bratu. Antrenor: Nicolae Constantin. Rezerve: Leitner, Olaru, Ţicu, Cebotaru, Tucaliuc, Grozav, Mazarache, Cioiu, Ivanovski.