Jurnalul.ro Sport Fotbal international Argentina - Arabia Saudită. Prima mare SURPRIZĂ a Cupei Mondiale. Răsturnare de scor în doar 5 minute

de Razvan Voiculescu    |    22 Noi 2022   •   14:08

Arabia Saudită a învins Argentina cu scorul de 2-1 pe Lusail Stadium din Al Daayen, în Grupa C a Cupei Mondiale din Qatar.

Primul gol al partidei a fost înscris de Messi din penalty în minutul 10. Răsturnarea de scor a început în minutul 48 cu golul lui Al Shehri, urmat după 5 minute de golul înscris de Al Dawsari cu șut senzațional la vinclu. A urmat un festival de ratări ale argentinienilor și de intervenții providențiale ale portarului saudit  Al Owais.

Accidentare horror a lui Al Shahrani în minutele de prelungire! Fundașul saudit este făcut K.O. de propriul portar, care l-a lovit cu genunchiul în față în tentativa de a boxa mingea. Fundașul stânga a fost scos cu targa de pe teren, partida fiind întreruptă cinci minute.