Jurnalul.ro Sport Fotbal international Juve trece de Inter cu 2-0, întrerupând șirul de 4 victorii al echipei lui Inzaghi

07 Noi 2022   •   00:13
Sursa foto: Juventus

Juventus Torino a trecut duminică seara peste Internationale Milano în clasamentul din Serie A, după ce a învins-o pe Allianz Stadium cu 2-0 (0-0), prin golurile marcate de Rabiot și Fagioli, ambele în repriza secundă. Napoli e în continuare lider detașat, cu un avans de 6 puncte față de AC Milan.

După această victorie „bătrîna doamnă” trece pe locul 5, cu 25 de puncte, în schimb Inter Milano cade pe 7, cu 24 de puncte.

Rabiot a deschis scorul în minutul 52, servit de Kostic, pentru ca mai apoi, în minutul 84, Fagioli să marcheze golul de 2-0 cu un șut de la marginea careului.

La 10 minute după primul gol, Juventus a mai avut o reușită, anulată însă din cauza unui henț, bifând apoi și o bară, după o execuție respinsă a lui Kostic.