Jurnalul.ro Sport Fotbal international Spectacol și în America! Messi a înscris încă două goluri pentru Inter Miami

Spectacol și în America! Messi a înscris încă două goluri pentru Inter Miami

de Redacția Jurnalul    |    03 Aug 2023   •   10:30

Argentinianul Lionel Messi a înscris încă două goluri pentru Inter Miami în victoria în fața formației Orlando. Inter s-a calificat în 16-imile de finală ale Cupei Ligii din America Centrală și de Nord.

Lionel Messi a marcat în al treilea său meci consecutiv pentru Inter Miami, în victoria cu 3-1 în fața lui Orlando City. Messi a reușit primul gol al meciului în minutul 7 și a înscris din nou pentru 3-1 în minutul 72.

Messi a înscris de cinci ori în trei meciuri, de la sosirea sa la echipa americană.

Inter Miami va juca în play-off-ul Cupei Ligii din America Centrală și de Nord cu FC Dallas, care a învins formația mexicană Mazatlan cu 2-1.